Jedná se o dvě samostatné lokality vzrostlého lužního lesa na pravém a levém břehu řeky Moravy v Dyjsko-moravské nivě, nacházející se 2 km severně od přístavu v Petrově. V těsné blízkosti prochází…
Jedná se o jeden z největších mrazových klínů ve střední Evropě, odkrytý při těžbě Písku. Ve své horní části má šířku 11,2 m a celková hloubka dosahuje 6,5 m. Lokalita je cílem řady odborných exkurzí…
Jedná se o velice významnou ornitologickou lokalitu, která vznikla v letech 1976-80 výstavbou střední nádrže vodního díla Nové Mlýny na místě zatopených lužních lesů, mokřadů a luk. Je významným…
Mrtvé meandry a tůně tzv. Stibůrkovských a Hnátkovských jezer nacházející se v poříční nivě řeky Kyjovky se zachovalými lučními porosty a mokřady typickými pro dolní Pomoraví. Na lokalitě se…
Jedná se o terenní sníženinu v nivě Polního potoka na jihozápadním okraji obce Dobré Pole. Velká část lokality se nachází na téměř opuštěném fotbalovém hřišti. Jde o jedinečnou ukázku vegetace na…
Jedna z nejvýznamnějších lokalit stepní flóry a fauny v České republice s navazujícím komplexem teplomilných doubrav a dubohabřin. Vlastní stepní stráň byla vyhlášena za chráněné území již v roce…
Jedná se o soustavu rozlehlých rybníků v Nesytské sníženině v nivě potoka Včelínku a to Nesyt, Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský a dále pak samostatně ležící Zámecký rybník v nivě řeky Dyje u Lednice.…
Jedná se o mrtvé rameno bývalého meandrujícího toku řeky Dyje, dnes uzavřená vodní tůň se zbytky lužního lesíka po jejím obvodu. Lokalita leží uprostřed rozlehlé obory Obelisk a proto je zde vstup…
Zachovalá část nivy s přirozeným charakterem říčního koryta. Nacházejí se zde porosty měkkého a tvrdého luhu, lužní louky, periodické tůně a slepé koryto bývalého toku Dyje. Je i významným hnízdištěm…
Významné paleontologické naleziště třetihorní fauny (období miocén) evropského významu. V současné době je zde známo i několik desítek druhů mořských mlžů dírkonošů, lasturnatek a mnoho dalších…