Galerie významného moravského šlechtického rodu, jehož někteří představitelé spoluvytvářeli evropské dějiny, prezentuje v příbězích osobností rodu historii zdejšího kraje. Dietrichsteinové udržovali svůj dvůr v Mikulově od roku 1570 do konce druhé světové války. S jejich společenskými, politickými a hospodářskými úspěchy byl vždy svázán rozvoj či úpadek Mikulova. V expozici jsou vystaveny obrazy ze 17.-20. století, souvislá galerie portrétů majorátních pánů a jejich dětí. Instalaci doplňují exponáty související s dějinami zámku, města a panství Mikulov. Součástí expozice je unikátní ženské renesanční roucho - oděv Markéty Františky Lobkowiczové, rozené Dietrichsteinové.
VíceVýstava instalovaná v ženské galerii bývalého templu chce připomenout, že neodmyslitelnou součástí historie Břeclavi byla dlouho i židovská komunita formující nejen hospodářský, ale i kulturní, společenský a politický život města.
VíceInteraktivní seznámení se zástupci ptačí říše, obývajícími lednicko-valtický areál.
VíceExpozice se zabývá historií pěstování a zpracování vína a představuje mimo jiné i historické vinařské lisy a nástroje.
VíceExpozice představuje vývoj oborů od středověku až po moderní velkovýrobu.
VíceManželé Vojtkovi v roce 2003 otevřeli novou galerii v Břeclavi na ulici J. Moláka, kde Antonín Vojtek v komorním prostředí vystavuje pouze svá díla.
VíceExpozice vás provede historií rodu Lichtenštejnů, od doby jejich příchodu na jižní Moravu v roce 1249 až po současnost. V další části prohlídky uvidíte miniatury staveb Lednicko-valtického areálu a vinotéku s vybranými knížecími víny.
VíceExpozici na nádvoří muzea v sezóně doplňují letničky a balkonové květiny.
VíceManželé Vojtkovi v roce 2003 otevřeli novou galerii v Břeclavi na ulici J. Moláka, kde Antonín Vojtek v komorním prostředí vystavuje pouze svá díla.
VíceTato expozice je věnována dějinám osídlení v katastru města Hustopečí - od prehistorie až do roku 1945. Návštěvníci zde získají informace o feudálních majitelích, městských privilegiích, o gotických, renesančních a barokních památkách, o působení novokřtěnců či o česko-německém soužití v Hustopečích. Část expozice je věnována i osobnosti T. G. Masaryka, který měl k Hustopečím rodinné vazby a v letech 1861-63 studoval na zdejší piaristické reálce.
Více