Úvodní stránka > Akce z okolí

Hraj a poznávej s novou hrou Loguj!

Cestujete rádi a zároveň rádi soutěžíte? Právě pro vás jsme připravili hru Loguj. V rámci této hry poznáte osobnosti kraje formou textů a video nebo audio záznamů. Zahrajte si hru s tajenkou a za správné odpovědi budete odměněni. Velká hra je koncipována spíše mládež či dospělé. Ve hře si můžete vybrat ze čtyř okruhů zajímavých míst, a to červeného (Brno a okolí), modrého (Moravský kras), žlutého (Lednicko-valtický areál, Pálava a Znojemsko) a zeleného (Slovácko). Každá z uvedených kategorií obsahuje 10 herních míst a pořadí jejich navštívení závisí pouze na Vás. Po sejmutí QR kódu na herním místě se Vám zpřístupní texty, video či audio záznamy a soutěžní otázka. Úkolem hry je na každém herním místě odpovědět na soutěžní otázku, z jejíž odpovědi budou stanovená písmena doplněna na určitá místa tajenky. Aplikace je určena pro všechny mobilní platformy (Android, Windows i iOS) a můžete si ji stáhnout z těchto stránek: loguj.jizni-morava.cz

3D film Oceány: Naše modrá planeta

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. První zastávkou této pozoruhodné expedice budou korálové útesy, kde se setkáte s fascinujícími mořskými živočichy. Například s geniální malou rybou zvanou mník bělolemý a jejím důmyslným způsobem otevírání mušlí. Zaměřte se také na vychytralou chobotnici, která se před nebezpečnými dravci schovává do brnění ze skořápek a ulit. Při výzkumné výpravě narazíte i na delfíny, jak si svou kůži čistí o mořské rostliny, nebo na roztomilé mořské vydry unášené vlnami. Budete svědky nelítostného útoku na hejno sardinek, na kterých si v jeden okamžik pochutnávají delfíni, rejnoci i mořští ptáci. Na závěr expedice se vypravíte na severní pól za tuleni, kteří se před ledními medvědy ukrývají na přeplněných ledových krách. Procestujte oceány ve 3D a užijte si mimořádné objevy. Díky čtyřicetiminutovému dokumentu z produkce BBC odhalíte velkolepý svět pod vlnami. Film do češtiny namluvila herečka Jitka Ježková.

Výletní vlaky do Lednice

K památce UNESCO vlaky s parní lokomotivou.

Základy kresby – Inverzní kresba 25. 5. 2019

Dvořákova 588, Brno-město, 60200 Brno

Srdečně vás zveme na jednodenní kurz Inverzní kresby. Obraz touto technikou je vytvořen jednou barvou (ideálně bílou) na tmavý podklad. Naučíte se vidět světla a stíny a přenést je na A4 obrázek s neuvěřitelným efektem. Vytvořit si můžete jeden z motivů na fotografii, nebo některý další z výběru našeho ateliéru (pro větší náhled klikněte na obrázek). Základní informace o kurzu a cenách:Začínat budeme v sobotu 25. května v 10:00 a končit podle šikovnosti účastníků kolem 15:00-16:00, účelem je obrázek dokončit. Cena kurzu je 600 ,-. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál (tužku Vám jako bonus necháme, aby jste mohli tvořit další obrázky i doma ;)). Maximální počet kurzistů: 8 Co s sebou na kurz?Dobrou náladu, špetku nadšení a trošku odvahy vyzkoušet něco nového. Kurzem Vás provede lektorka Claudie.

Výletní vlaky do Lednice

Pravidelné vlaky s historickým motoráčkem.

Výletní vlaky do Lednice

Pravidelné vlaky s historickým motoráčkem.

Brno, město uprostřed Evropy

Jízdy parních vlaků v rámci městských slavností v okolí Brna.

XX. Slovácký rok v Kyjově

Nejstarší a nejvýznamnější národopisná slavnost v České republice, která bezmála 100 let přivádí do Kyjova tisíce příznivců folkloru. Slovácký rok je jednou z největších folklorních událostí u nás, která se stejně jako Olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky. Od 15. do 18. srpna 2019 pořádá královské město Kyjov jubilejní XX. ročník této slavnosti a Vy jste srdečně zváni!

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír