Úvodní stránka > Akce z okolí

3D film Oceány: Naše modrá planeta

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. První zastávkou této pozoruhodné expedice budou korálové útesy, kde se setkáte s fascinujícími mořskými živočichy. Například s geniální malou rybou zvanou mník bělolemý a jejím důmyslným způsobem otevírání mušlí. Zaměřte se také na vychytralou chobotnici, která se před nebezpečnými dravci schovává do brnění ze skořápek a ulit. Při výzkumné výpravě narazíte i na delfíny, jak si svou kůži čistí o mořské rostliny, nebo na roztomilé mořské vydry unášené vlnami. Budete svědky nelítostného útoku na hejno sardinek, na kterých si v jeden okamžik pochutnávají delfíni, rejnoci i mořští ptáci. Na závěr expedice se vypravíte na severní pól za tuleni, kteří se před ledními medvědy ukrývají na přeplněných ledových krách. Procestujte oceány ve 3D a užijte si mimořádné objevy. Díky čtyřicetiminutovému dokumentu z produkce BBC odhalíte velkolepý svět pod vlnami. Film do češtiny namluvila herečka Jitka Ježková.

Prázdninové labodílny: S tučňákem na sever

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Jaká úskalí mohou potkat tučňáka při cestě z jižního na severní pól? Co je to skupenství látky a jak je možné ho měnit? Jakou roli hraje teplota? Chceš na vlastní oči vidět sublimaci? A proč vlastně tučňák nežije s ledním medvědem? Na tyto a jiné otázky se dozvíte odpověď na letních labodílnách. Na závěr si vyrobíte i malé překvapení. 45minutový program v Labodílně, každý den během letních prázdnin Ve všední dny od 11:00, 14:00 a 16:00 o víkendech a svátcích od 12:00, 14:00 a 16:00 (přesné začátky se dozvíte na pokladně) Příplatek ke vstupnému do VIDA je 50 Kč/skupina (1–4 os., výrobní materiál na celou skupinu)

Výletní vlaky do Lednice

Pravidelné vlaky s historickým motoráčkem.

Horňácké slavnosti

Zvláštní vlaky k folklorním slavnostem

XX. Slovácký rok v Kyjově

Nejstarší a nejvýznamnější národopisná slavnost v České republice, která bezmála 100 let přivádí do Kyjova tisíce příznivců folkloru. Slovácký rok je jednou z největších folklorních událostí u nás, která se stejně jako Olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky. Od 15. do 18. srpna 2019 pořádá královské město Kyjov jubilejní XX. ročník této slavnosti a Vy jste srdečně zváni!

BĚŽECKÝ ZÁVOD VINAŘSKÁ PĚTKA

První ročník BS běžeckého závodu Vinařská pětka odstartuje 31. srpna ve Velkých Bílovicích. Trasa pro dospělé měří 5 kilometrů, pro děti bude připraven závod o délce 1 kilometr. Pořádající společnost BS vinařské potřeby věnuje výtěžek z akce na rekonstrukci velkobílovického dětského hřiště. Běžecký závod pro širokou veřejnost odstartuje přímo v areálu BS vinařských potřeb na ulici Žižkovská 1230 ve Velkých Bílovicích, kde závodníci také proběhnou cílovou páskou. Závod je rozdělen do dvou kategorií – v kategorii Junior se mladí běžci postaví na start 1 km dlouhé tratě v 16 hodin, kategorie Elita na 5 kilometrů odstartuje o hodinu později. Pro malé i velké závodníky bude připraveno občerstvení i zajímavé ceny. Startovné se hradí pouze u závodu pro dospělé a činí 100,- korun. Celý výtěžek z této akce poputuje na rekonstrukci místního dětského hřiště. Registrace probíhá na webových stránkách www.vinarskepotreby.cz nebo přímo před závodem od 14:30 hodin v areálu BS vinařské potřeby. Základní informace o závodu VINAŘSKÁ PĚTKA - 31. srpna 2019 - Kategorie Junior – děti a mládež do 15 let, délka tratě 1 km, start v 16:00 hod, startovné zdarma - Kategorie Elite – dospělí od 15 let včetně, délka tratě 5 km, start v 17:00 hod, startovné 100,- Kč - Start i cíl v areálu BS vinařské potřeby, Žižkovská 1230, Velké Bílovice

Mezinárodní filmový festival EKOFILM - 45.ročník

Moravské náměstí 127, Brno-město, 60200 Brno