Úvodní stránka > Akce z okolí

Předchozí 1 3 8 15 22

Hudební festival Znojmo 2019

Typ

15. ročník Hudebního festivalu Znojmo připomene hudbu skladatelů na královských dvorech a oslaví pád železné opony. Zlatým hřebem ročníku s podtitulem Hudba králů bude SAUL Georga Friedricha Händela – nejlépe obsazené operní představení této sezóny v České republice. Festival se zaměřuje především na klasickou hudbu, v programu lze nalézt i cimbálovou muziku, jazz a originální crossoverové programy. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k vidění. Kompaktní dramaturgie přináší širokou škálu koncertů od komorních přes symfonické až po open-air akce a vlastní operní produkce, které připravuje festival každoročně jako letní stagiony ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque. Netradiční místa Znojma i jeho krásné okolí se tak v červenci stávají na tři týdny hudebním zážitkem pro každého návštěvníka. Přidanou hodnotou jsou degustace vín na každém z koncertů, které zaštiťují regionální vinaři. Web: www.hudbaznojmo.cz/ Facebook:https://www.facebook.com/hudbaznojmo/

Gruesome v Brně

Konec
Typ

... Deathnoise uvádí ...V druhé polovině července navštíví Brno vůbec poprvé americká Death-metalová formace Gruesome !! Gruesome zavítají do Brna společně s další ostřílenou formací Nervo Chaos a Bloody Invasion !! Další informace očekávejte brzy.

G. F. Händel - SAUL

Typ

Festivalová stagiona – scénické oratorium ve vlastní produkci - v rámci Hudebního festivalu Znjmo 2019 Nejlépe obsazené operní představení této sezóny v České republice. Ve stylové interpretaci na dobové nástroje. Saul je dramatické oratorium o třech jednáních na libreto Charlese Jennense. Základem je biblická kniha Samuelova. Příběh vypráví o prvním králi Izraele - Saulovi a jeho věhlasném vojevůdci - Davidovi. Hlavním tématem je pád slavného krále, který se ze strachu o moc dostává do područí závisti a nenávisti. Premiéra: 25.7.2019 Repríza: 27.7.2019 Derniéra: 28.7.2019 Facebook: https://www.facebook.com/events/259947707955706/

Souperman se vrací - Mise Metro Music Bar

Typ

Brněnští Souperman vám zahrají nejenom průřez vlastní tvorby, kterou znáte z TV Rebel i rádií, ale i známé rockové skladby velikánů jako Jimi Hendrix, Lenny Kravitz, Joe Bonamassa, U2, Skunk Anansie a dokonce i Michaela Jacksona, Nenu a Steveho Wondera v jejich rockové úpravě

Buco slaví narozky!

Typ

Roman "Buco" Bugna slaví opět narozky v M13 :)

Voxel

Typ

Samostatný koncert Voxela s kapelou v malebném nádvoří blanenského zámku.

Leni Kravac

Typ

Sedmičlenná parta, nepochybně jedna z kapel, která spojuje různé vlivy Balkánu. Jejich napůl žertovná podoba se nazývá „turbo-folk“. Jednotlivé odstíny hudby od bubnových basů, funku, jazzu a hip hopu spojuje balkánský temperament, který proniká jejich hudbou.

Robert Křesťan a Druhá Tráva

Typ

Přátelé, máme velkou radost a je nám velikou ctí, že Vám můžeme nabídnout koncert kapely, jakou je DRUHÁ TRÁVA... Robert Křesťan s DT zahraje na zahrádce našeho hostince, kde uslyšíte ty největší hity, které dozajista znáte.. Ještě jedno kafe, Na španělských schodech, Až si jednou sundám boty, Pohlednice, Dřív než se rozloučíme, Tanečnice a další... Nenechte si ujít koncert této jedinečné kapely, která bezesporu vytvoří přenádherný večer v našem domácím prostředí, kde jste s muzikanty v přímém kontaktu a můžete si pak tuto atmosféru do poslední kapky náležitě vychutnat... Předprodej lístků bude probíhat jako u jiných akcí přes www.smsticket.cz a na čtyřech prodejních místech v Brně, ale samozřejmě i v restauraci, kde již v tuto chvíli přijímáme telefonické rezervace na lístky. 736484676. Vzhledem k omezené kapacitě naší zahrádky, doporučujeme již teď si lístky zamluvit nebo zakoupit v předprodeji. Cena vstupenky je 350,- Kč. Moc se na tuto událost těšíme a věříme, že nám svým sdílením a návštěvou vyjádříte svojí podporu.

Lughnasad na hradě Veveří

Typ

Vám (a nejen Vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival LUGHNASAD pořádaný CK a KČT KUDRNA, který bude opět zasazen do nitra hradu Veveří. Vše vypukne 3. 8. a od 14 hodin vám zahrají GWALARN (Brno) a dále energické kapely > ISARA (Mladá Boleslav), MUSICA BALKANIKA (Brno), DICK Ó BRASS (Praha), ASONANCE (Praha) a CLAYMORE (Brno). Uvidíte budování keltského ležení KELTOI. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, her pro děti i dospěláky, věštění, magie či rituálního malování na tělo. I tentokráte vystoupí soubor LA QUADRILLA s irskými a skotskými tanci, sdružení SKOTSKÝ PES s dudáckými ukázkami i soubor DÉMÁIRT s nápaditým irským tancováním, ... nebude chybět ani tradiční BUBENICKÉ JAMMOVÁNÍ, či úžasné ohňové překvapení v podání CARPE NOCTEM.

Předchozí 1 3 8 15 22

23. 7. Libor