Drobečková navigace

Úvodní stránka > Akce z okolí

Akce z okolí


Předchozí 1 3 6 11 16

VínoMánie 2019

V termínu 24.5. – 1. 6. 2019 proběhne na brněnském náměstí Svobody 4. ročník Vínománie. Nabídku kvalitních vín z 15 vinařství doplní farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží a občerstvení. Akci doplní každý den v rozmezí cca 16 až 21 hod. hudební vystoupení zpravidla ve folklórním stylu a budou nachystány speciální programové vstupy. Přítomná vinařství představí minimálně 200 vzorků vín. Přítomni budou pravidelní účastníci z řad vinařů, někteří již od prvního ročníku, ale přibydou i nové tváře. Cenové rozpětí degustací 0,5 dl bude 15 až 25 Kč, výjimečně vyšší částky za speciality typu výběry z bobulí, slámová a ledová vína. Pro komfortní degustaci budou zajištěny degustační sklenice s již tradičním potiskem a vyplachovačky sklenic. PŘÍTOMNÁ VINAŘSTVÍ: Vinařství Vavříček, Vinařství Michna, Víno Hruška, Rodinné Vinařství Košut, Vinařství Vajbar, Vinařství Bukovský, Vinařství Průdek, Vinařství Hlinecký, Rodinné vinařství Veverka, Polivka Winery, Vinařství Rauš, Pálavské Vinohrady, Vinařství Hrozínek….. Doprovodný program se ponese s ohledem na omezení hluku v rámci náměstí Svobody v tišším duchu, ale zato se více přiblíží návštěvníkům, jelikož účinkující budou vystupovat pouze na malém stupínku přímo uprostřed tržiště. Tento koncept se velmi osvědčil, cimbálky obvykle roztancují a rozezpívají návštěvníky, vytváří se příjemná interakce mezi účinkujícími a diváky. Program je připraven v rozmezí cca 16 až 21 hod. každý den.

Více

Jesse Ballard - Jan Hrubý - Joe Kučera (USA/CZ/D)

Datum konání
Konec
Typ

Kalifornský folkrockový zpěvák a kytarista Jesse Ballard, legenda českých rockových houslí Jan Hrubý a berlínský jazzový saxofonista Joe Kučera ve společném hudebním projektu "Společné světy / Tour 2019". Společné koncerty tria se v loňském roce setkaly s velkým ohlasem u posluchačů nejen u nás, ale také v Německu a hudebníci projevili přání si ještě znovu společně zahrát. Koncert tria je postaven na autorských písních Jesse Ballarda doplněných několika covery (Dylan, Charles, Van Morrison), nacvičené části se střídají s právě improvizovanými pasážemi, kde se odráží momentální nálada a emoce nejen samotných muzikantů, ale i přítomných diváků. Každý koncert je proto trochu jiný a každý má svoji specifickou atmosféru. Na závěr květnového turné míří trio Ballard & Hrubý & Kučera do Staré Pekárny.....Nenechte si ujít možnost být přitom! 

Více

52. večer

Datum konání
Typ

V pořadí již 52. večer Starých fórů v Kinokavárně.

Více

Franz Dürer / Aldabra

Datum konání
Typ

Skvělá Aldabra a Franz Dürer v Brně.

Více

Robert Křesťan se skupinou Druhá Tráva

Datum konání
Typ

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku (1991) řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Více

Kafka Band: Amerika

Datum konání
Typ

Brněnská premiéra audiovizuálního projektu inspirovaného dalším nedokončeným románem Franze Kafky. Kongeniální spojení hudby, slova a obrazu. Kafka Band v něm opouští poloakustický koncept předchozího Zámku a častěji používá elektroniku. Mašinismem ovládnutou atmosféru Ameriky 20. let dotváří velkoplošné projekce VJ Clada. 15. března vyjde album Amerika (Indie Scope), které vzniklo jako původní hudba ke stejnojmennému divadelnímu představení Jaroslava Rudiše a Alexandera Riemenschneidera (pro Theater Bremen), v němž kapela živě vystupuje. Německým křtem desky 18. března v Brémách odstartuje kapela jarní česko-německé turné. Kafka Band je literárně-hudební projekt, který vznikl v roce 2013 inspirován komiksovou adaptací nedokončeného románu Franze Kafky Zámek (autorů Jaromíra 99 a amerického scenáristy Davida Z. Mairowitze). Jaromír 99 a Jaroslav Rudiš (spoluautoři kultovního komiksu Alois Nebel) tehdy přizvali přední české hudebníky ze skupin Umakart, Priessnitz, Tata Bojs a Lesní zvěř, aby se s nimi podíleli na albu a divadelním inscenaci Das Schloss (2014). Projekt skupina představila nejen v Německu a České republice, ale i v Holandsku, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, na Slovensku nebo Ukrajině. Kafka Band jsou: K., Jaroslav Rudiš, Jaromír Švejdík (Jaromír 99), Dušan Neuwerth, Libor Palucha, Jiří Hradil, Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. Hostující člen: VJ Clad.

Více

PETER LIPA Band (DOBRÉ MENO / krst CD)

Datum konání
Typ

Peter Lipa vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okremhudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu.Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a modernéhojazzu.Posledných desať rokov sa venuje najmä pôvodným piesňam, ktoré vznikajú na texty. Priznáva ovplyvnenie spevákmi, ako sú Jimmy Rushing, Ray Charles, AlJarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin.Počas svojej speváckej kariéry sa vždy dokázal obklopiť vynikajúcimi hudobníkmi, ktorí mu pomohli dosiahnuť európsku reputáciu jazzového vokalistu. Už v80. rokoch minulého storočia sa v rebríčku najlepších európskych jazzových spevákov v časopise Jazz Forum pravidelne umiestňoval medzi prvou päťkou. Vroku 1976 založil spolu s Milošom Paškom tradíciu Bratislavských jazzových dní a začal moderovať pravidelný rozhlasový program o jazzovej hudbe.

Více

Creedence Clearwater Revived (UK)

Datum konání
Typ

Do ČR se vrací britská skupina Creedence Clearwater Revived, která už mnoho let pokračuje v šíření odkazu slavného bandu Johna Fogertyho. Legendární Creedence Clearwater Revival, jejíž sestavu tvořili kytarista a textař John Forgety, kytarista Tom Fogerty, baskytarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford, byli považováni za zakladatele takzvaného jižanského rocku (hlavní ikona jsou dodnes ZZ Top, mezi hlavní představitele patří Johnny Winter, Lynyrd Skynyrd, Kid Rock, Allman Brothers Band a Steve Ray Vaughan), dnes již však nekoncertují. Britská formace Creedence Clearwater Revived sklidila na svých prvních koncertech v ČR v letech 2017 a 2018 velké ohlasy, proto se nyní opět vrací, a to 30.5.2019 do pražského Divadla Hybernia a o den později 31.5.2019 do brněnského Sono Centra. Na koncertech zazní všechny velké hity CCR, mezi které patří Have You Ever Seen The Rain, Fortunate Son, Bad Moon Rising, Proud Mary, Green River, Looking At My Back Door, Who´ll stop the rain, Suzie Q a I Put a Spell On You. Přijďte si užít skvělou muziku z časů festivalu Woodstock v podání výtečných hudebníků!

Více

Creedence Clearwater Revived /UK/ se vrací do Brna

Místo
115, Veveří, 60200 Brno
Datum konání
Typ

Do ČR se vrací britská skupina Creedence Clearwater Revived, která už mnoho let pokračuje v šíření odkazu slavného bandu Johna Fogertyho. Legendární Creedence Clearwater Revival, jejíž sestavu tvořili kytarista a textař John Forgety, kytarista Tom Fogerty, baskytarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford, byli považováni za zakladatele takzvaného jižanského rocku (hlavní ikona jsou dodnes ZZ Top, mezi hlavní představitele patří Johnny Winter, Lynyrd Skynyrd, Kid Rock, Allman Brothers Band a Steve Ray Vaughan), dnes již však nekoncertují. Britská formace Creedence Clearwater Revived sklidila na svých prvních koncertech v ČR v letech 2017 a 2018 velké ohlasy, proto se nyní opět vrací, a to 30.5.2019 do pražského Divadla Hybernia a o den později 31.5.2019 do brněnského Sono Centra. Na koncertech zazní všechny velké hity CCR, mezi které patří Have You Ever Seen The Rain, Fortunate Son, Bad Moon Rising, Proud Mary, Green River, Looking At My Back Door, Who´ll stop the rain, Suzie Q a I Put a Spell On You. Přijďte si užít skvělou muziku z časů festivalu Woodstock v podání výtečných hudebníků! Předprodej vstupenek na koncert v Brně zajišťuje síť Ticketmaster a služba Goout.

Více
Předchozí 1 3 6 11 16

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar

Tipy na výlet okolí Hustopeče

Výlety

Akce z okolí

hustopece kopie.jpg- bok.jpg

Dotace na štěpkovače

Na pořízení štěpkovačů přispěl Fond soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí.

Stepkovace1.png

Dětské hřiště

Na stavbě dětského hřiště se finančně podílela nadace ČEZ částkou 500 000,- Kč z celkových nákladů 605 000,- Kč.

Obec Kurdějov - Dětské hřiště
Obec Kurdějov - Dětské hřiště
IMG_1389.jpg

Návštěvnost stránek

240366