Úvodní stránka > Akce z okolí

Hraj a poznávej s novou hrou Loguj!

Cestujete rádi a zároveň rádi soutěžíte? Právě pro vás jsme připravili hru Loguj. V rámci této hry poznáte osobnosti kraje formou textů a video nebo audio záznamů. Zahrajte si hru s tajenkou a za správné odpovědi budete odměněni. Velká hra je koncipována spíše mládež či dospělé. Ve hře si můžete vybrat ze čtyř okruhů zajímavých míst, a to červeného (Brno a okolí), modrého (Moravský kras), žlutého (Lednicko-valtický areál, Pálava a Znojemsko) a zeleného (Slovácko). Každá z uvedených kategorií obsahuje 10 herních míst a pořadí jejich navštívení závisí pouze na Vás. Po sejmutí QR kódu na herním místě se Vám zpřístupní texty, video či audio záznamy a soutěžní otázka. Úkolem hry je na každém herním místě odpovědět na soutěžní otázku, z jejíž odpovědi budou stanovená písmena doplněna na určitá místa tajenky. Aplikace je určena pro všechny mobilní platformy (Android, Windows i iOS) a můžete si ji stáhnout z těchto stránek: loguj.jizni-morava.cz

Večerní kresba

Dvořákova 588, Brno-město, 60200 Brno

Srdečně Vás zveme do večerního kurzu kresby, který mohou absolvovat, jak úplní začátečníci tak i pokročilejší, kteří by se rádi nadále rozvíjeli. V průběhu těchto večerů budeme pracovat s tužkou, uhlem, ale i jinými médii. Budeme zkoušet různé materiály podkladu a témata od zátiší, přes portrét až k figuře. Lektorka se bude během kurzu každému věnovat dle jeho potřeb, schopností a zvolené techniky. Komu je kurz určen? Všem, kteří chtějí získat základy kresby, nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit, odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností, získat nové znalosti. Základní informace o kurzu a cenách: Kurz zahrnuje 22 lekcí po 2 hodinách. Bude probíhat každé pondělí večer od 19:15 do 21:15 hodin. Začínáme 14. ledna 2019 a končit budeme 10. června 2019. Cena za 22 lekcí je 4180 Kč. Do kurzu je možné naskočit i v jeho průběhu nebo na jednotlivé lekce (cena jednotlivé lekce je 230 Kč, přihlášení je možné na email info@malujemespolu.cz nebo na telefoním čísle 732 356 691). V ceně je zahrnut základní material jako tužky, gumy, papíry, úhly, pastelky po všechny večery. Maximální počet účastníků v kurzu je 8.

3D film Oceány: Naše modrá planeta

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. První zastávkou této pozoruhodné expedice budou korálové útesy, kde se setkáte s fascinujícími mořskými živočichy. Například s geniální malou rybou zvanou mník bělolemý a jejím důmyslným způsobem otevírání mušlí. Zaměřte se také na vychytralou chobotnici, která se před nebezpečnými dravci schovává do brnění ze skořápek a ulit. Při výzkumné výpravě narazíte i na delfíny, jak si svou kůži čistí o mořské rostliny, nebo na roztomilé mořské vydry unášené vlnami. Budete svědky nelítostného útoku na hejno sardinek, na kterých si v jeden okamžik pochutnávají delfíni, rejnoci i mořští ptáci. Na závěr expedice se vypravíte na severní pól za tuleni, kteří se před ledními medvědy ukrývají na přeplněných ledových krách. Procestujte oceány ve 3D a užijte si mimořádné objevy. Díky čtyřicetiminutovému dokumentu z produkce BBC odhalíte velkolepý svět pod vlnami. Film do češtiny namluvila herečka Jitka Ježková.

Dopolední kurz kresby

Dvořákova 588, Brno-město, 60200 Brno

Máte čas spíše v dopoledních hodinách? Srdečně Vás zveme do dopoledního kurzu kreslení, který mohou absolvovat jak úplní začátečníci tak pokročilejší. Kurz je vhodný i pro seniory. Společně s Claudií si během těchto lekcí osvojíte znalosti práce nejen s tužkou a uhlem, ale i jinými médii. Budeme zkoušet různé materiály a témata (zátiší, kresbu dle předlohy). Díky malé skupině se Claudie může věnovat každému účastníkovy dle jeho potřeb a stupně pokročilosti. Komu je kurz určen? Všem, kteří chtějí získat základy kresby, nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit, odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností, získat nové znalosti. Základní informace o kurzu a cenách: Kurz zahrnuje 19 lekcí po 2 hodinách. Bude probíhat každé uterý od 10 do 12 hodin. Začínáme 5. února 2019 a poslední lekce bude 11. června 2019. Do kurzu je možné naskočit i v jeho průběhu nebo na jednotlivé lekce (cena jednotlivé lekce je 230 Kč, přihlášení je možné na email info@malujemespolu.cz nebo na telefoním čísle 732 356 691). Cena za 19 lekcí je 3600 Kč. V ceně je zahrnut základní materiál jako tužky, gumy, papíry, úhly, pastelky po celou dobu kurzu aj. v závislosti na plánu výuky . Maximální počet účastníků v kurzu je 8. Kurzem Vás provede naše lektorka Claudie.

Bolšoj balet: Spící krasavice

Velkomoravská 1535, 69501 Hodonín

Balet P. I. Čajkovského.

Kurz suchého pastelu 30. 3. 2019