Úvodní stránka > Akce z okolí

3D film Oceány: Naše modrá planeta

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. První zastávkou této pozoruhodné expedice budou korálové útesy, kde se setkáte s fascinujícími mořskými živočichy. Například s geniální malou rybou zvanou mník bělolemý a jejím důmyslným způsobem otevírání mušlí. Zaměřte se také na vychytralou chobotnici, která se před nebezpečnými dravci schovává do brnění ze skořápek a ulit. Při výzkumné výpravě narazíte i na delfíny, jak si svou kůži čistí o mořské rostliny, nebo na roztomilé mořské vydry unášené vlnami. Budete svědky nelítostného útoku na hejno sardinek, na kterých si v jeden okamžik pochutnávají delfíni, rejnoci i mořští ptáci. Na závěr expedice se vypravíte na severní pól za tuleni, kteří se před ledními medvědy ukrývají na přeplněných ledových krách. Procestujte oceány ve 3D a užijte si mimořádné objevy. Díky čtyřicetiminutovému dokumentu z produkce BBC odhalíte velkolepý svět pod vlnami. Film do češtiny namluvila herečka Jitka Ježková.

Letní otevřené sklepy Hustopeče

Na všechny milovníky vína čeká po celou dobu letních prázdnin již 10. ročník otevřených sklepů. Užijte si léto se skleničkou dobrého vína v ruce a projděte si sklepy hustopečských vinařů. Otevřené jsou po celý červenec a srpen a první víkend v září ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Každý den budou otevřeny vždy dva sklepy od 18.00 do 21.00 hodin (dle dohody i déle). U skupin (více jak 20 osob) je nutná telefonická domluva.

Prázdninové labodílny: S tučňákem na sever

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Jaká úskalí mohou potkat tučňáka při cestě z jižního na severní pól? Co je to skupenství látky a jak je možné ho měnit? Jakou roli hraje teplota? Chceš na vlastní oči vidět sublimaci? A proč vlastně tučňák nežije s ledním medvědem? Na tyto a jiné otázky se dozvíte odpověď na letních labodílnách. Na závěr si vyrobíte i malé překvapení. 45minutový program v Labodílně, každý den během letních prázdnin Ve všední dny od 11:00, 14:00 a 16:00 o víkendech a svátcích od 12:00, 14:00 a 16:00 (přesné začátky se dozvíte na pokladně) Příplatek ke vstupnému do VIDA je 50 Kč/skupina (1–4 os., výrobní materiál na celou skupinu)

Diskrétní výklad karet s kartářkou Schery

Znáte mě z medií TV.Prima Love,EZO.TV a Harmonie.Odpovím na Vaše otázky,jak zvládat obtížné životní situace a osobní problémy spojené se vztahy,rodinnou,prací,alternativní rady i o víkendech a svátcích.Věštění také telefonem na osobní telef.číslo.Cena-dohoda.

Výletní vlaky do Lednice

Pravidelné vlaky s historickým motoráčkem.

Horňácké slavnosti

Zvláštní vlaky k folklorním slavnostem

Akce pro nezadané Brno zdarma seznamka speed dating singles single seznamovací večer výlet výstup vý

Hledáš spřízněnou duši? Pojď s námi každou neděli na naši pravidelnou akci pro nezadané do 45 let v Brně zdarma- seznamovací výlet - seznamku - zoznamku. Naše výlety jsou určeny pro všechny singles muže a ženy, kteří buď aktivně hledají partnera nebo jen aktuálně nechtějí chodit sami na výlety. Pokud máš nějaký tip na zajímavý výlet pro naši akci, neváhej a pošli nám ho! Předem dík. Účast na akcích je cca 22 lidí s vyrovnaným počtem mužů a žen i z hlediska věku. Přibližně 40% účastníků se na akce vrací, 60% tvoří každý týden nováčci. Akce se účastní nejen lidé z Facebooku, Twitteru a Google+ , ale i mimo ně. Přihlášení na akce je pouze emailem s uvedením věku, který najdeš na našich stránkách s dalšími informacemi. Zvou Jitka+ Petr Stojan

XXV. MIKULOVSKÉ VÝTVARNÉ SYMPOZIUM

Letos o prázdninách bude areál mikulovského zámku opět místem setkání současných předních výtvarníků. Slavnostní zakončení „dílny“, spolu s vernisáží výstavy vytvořených děl a koncertem se bude konat 10. srpna v prostorách mikulovského zámku. Jako každoročně, tak i letos, budou nově vytvořená díla vystavená zámku.

19. 7. Čeněk

Zítra: Ilja