Úvodní stránka > Akce z okolí

Hraj a poznávej s novou hrou Loguj!

Cestujete rádi a zároveň rádi soutěžíte? Právě pro vás jsme připravili hru Loguj. V rámci této hry poznáte osobnosti kraje formou textů a video nebo audio záznamů. Zahrajte si hru s tajenkou a za správné odpovědi budete odměněni. Velká hra je koncipována spíše mládež či dospělé. Ve hře si můžete vybrat ze čtyř okruhů zajímavých míst, a to červeného (Brno a okolí), modrého (Moravský kras), žlutého (Lednicko-valtický areál, Pálava a Znojemsko) a zeleného (Slovácko). Každá z uvedených kategorií obsahuje 10 herních míst a pořadí jejich navštívení závisí pouze na Vás. Po sejmutí QR kódu na herním místě se Vám zpřístupní texty, video či audio záznamy a soutěžní otázka. Úkolem hry je na každém herním místě odpovědět na soutěžní otázku, z jejíž odpovědi budou stanovená písmena doplněna na určitá místa tajenky. Aplikace je určena pro všechny mobilní platformy (Android, Windows i iOS) a můžete si ji stáhnout z těchto stránek: loguj.jizni-morava.cz

Umění loutky

Špilberk 210, Brno-město, 60200 Brno

Historické české loutky včetně Spejbla a Hurvínka ze sbírky manželů Pavla a Marie Jiráskových budou k vidění na Špilberku na samém konci roku. Advent a zima už tradičně na hradě patří dětem. Manželé Jiráskovi z Brna sbírají loutky už tři desítky let, přesto bude tato výstava první příležitostí představit jejich loutky v domovském městě. K vidění už přitom byly v USA nebo Číně. Jsou mezi nimi loutky vyráběné profesionálně i amatérsky, avšak vždy s láskou k dětem a divadlu a úctou k řemeslu. 22. 11. 2018 - 20. 1. 2019Hrad Špilberk – západní křídlo, 2. patro

Večerní kresba

Dvořákova 588, Brno-město, 60200 Brno

Srdečně Vás zveme do večerního kurzu kresby, který mohou absolvovat, jak úplní začátečníci tak i pokročilejší, kteří by se rádi nadále rozvíjeli. V průběhu těchto večerů budeme pracovat s tužkou, uhlem, ale i jinými médii. Budeme zkoušet různé materiály podkladu a témata od zátiší, přes portrét až k figuře. Lektorka se bude během kurzu každému věnovat dle jeho potřeb, schopností a zvolené techniky. Komu je kurz určen? Všem, kteří chtějí získat základy kresby, nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit, odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností, získat nové znalosti. Základní informace o kurzu a cenách: Kurz zahrnuje 22 lekcí po 2 hodinách. Bude probíhat každé pondělí večer od 19:15 do 21:15 hodin. Začínáme 14. ledna 2019 a končit budeme 10. června 2019. Cena za 22 lekcí je 4180 Kč. Do kurzu je možné naskočit i v jeho průběhu nebo na jednotlivé lekce (cena jednotlivé lekce je 230 Kč, přihlášení je možné na email info@malujemespolu.cz nebo na telefoním čísle 732 356 691). V ceně je zahrnut základní material jako tužky, gumy, papíry, úhly, pastelky po všechny večery. Maximální počet účastníků v kurzu je 8.

JazzFest Znojmo 2019

Typ

12. ročník oblíbeného jazzového festivalu s podtitulem WINE GOES TO JAZZ! Účinkují Peter Lipa, Jan Smigmator, Gottfried di Franco, Andi Wilding Groovetet a další… Jazzový večer v klubech, swingová tančírna i zmrzlý jazz nebudou chybět. Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na každé akci je pro návštěvníky připravena degustace jednoho z místních vinařů. Patronem festivalu je fenomenální jazzman Peter Lipa, který se představí na svém koncertě s jazzovými evergreeny. Hudba bude znít nejen v klubech a impozantních sklepeních, ale i v historickém centru města, přímo na ulici, nebo v divadle a řadě dalších míst.

Harry Potter a Kámen mudrců

Mlýnská 152, 66601 Tišnov
Typ

Harry Potter prožívá po smrti rodičů nepříliš radostné dětství. Jako sirotek je vychováván svým přísným strýcem Vernonem, tetou Petunií a neustále otravován tlustým bratrancem Dudleyem. Svůj život tráví v malém přístěnku pod schody. Tam je mu, v den jeho jedenáctých narozenin, adresován dopis psaný zeleným písmem, který obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět a nastoupil jako žák do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu sehnat všechny kouzelnické pomůcky, které bude ve škole potřebovat a tak se mladý čaroděj může vydat na londýnské nádraží King´s Cross a z nástupiště 9 a ¾ odcestovat do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prvňáky Hermionou a Ronem, kteří se postupně stanou jeho přáteli. V bradavické škole je čeká nejedno dobrodružství, ale také nebezpečí. Začíná příběh, který si nedokázali představit ani ve svých nejsmělejších snech ...