Úvodní stránka > Akce z okolí > Výstava Tajemná Indonésie

Výstava Tajemná Indonésie

Kobližná 116, Brno-město, 60200 Brno
Typ

Svět, o kterém jste si mysleli, že již neexistuje! Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea je největší akcí svého druhu. V českých podmínkách jde o zcela výjimečnou záležitost díky rozsahu záběru i zpracování jedinečných materiálů. Projekt vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Ve výstavě najdeme unikátní etnografické sběry. Nechybí ani stavby domorodých chýší, projekce filmů. Osou expozice jsou velkoformátové fotografie.Projekt prezentuje historické materiály největších es cestování – dvojice Jiří Hanzelka – Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl. Přináší i rozsáhlé výsledky práce Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným výkonům v nitru ostrova. Historie nikdy nesvedla největší legendy cestování dohromady. Až v knižním projektu Tamtamy času, vydaném v edici LIVINGSTONE se Jiří Hanzelka – Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl poprvé společně dělí o zážitky.

detail akce Výstava Tajemná Indonésie

19. 6. Leoš