Úvodní stránka > Aktuality > Nová posezení ocení převážně cyklisté

31.12.2012

HUSTOPEČSKO - SRDCE JIŽNÍ MORAVY
Nová posezení ocení převážně cyklisté
Zástupci Mikroregionu Hustopečsko se v roce 2010 dohodli na realizaci projektu Krajem Andre na kole, který zahrnoval vybudování mobiliářů na stezce ve všech účastnických obcích – Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice, Kurdějov.

Dřevěný mobiliář obsahující informační tabule, posezení s přístřeškem nebo altány, odpadkové koše a stojany na kola se podařilo instalovat do konce letošního roku ve všech devíti účastnických obcích.

Zvolili jsme jednotný styl těchto drobných odpočinkových míst, která mají sloužit k zastavení a oddechu cykloturistů a návštěvníků našeho regionu. Cílem je zlepšit infrastrukturu a nabídnout turistům kvalitnější služby spojené s poznáváním jižní Moravy. Projekt spolufinancovaný Evropskou Unií v hodnotě necelého milionu korun byl finančně podpořen 85% z dotačního titulu Regionálního operačního programu NUTS II - Jihovýchod. Nová zastaveníčka turisté jistě ocení.

24. 6. Jan

Zítra: Ivan