Úvodní stránka > Hlášení rozhlasu > Poděkování Tříkrálová sbírka

Poděkování Tříkrálová sbírka

Mezi pátým a osmým lednem navštívili kurdějovské domácnosti tříkráloví koledníci. V pondělí 11. ledna byly na místním obecním úřadě rozpečetěny všechny tři pokladničky a do nich vhozené dary přepočítány. Celkem 3 tisícikoruny, 5 pětisetkorunových bankovek, 25 dvoustovek, 44 stokorun, 41 padesátikorun, 41 dvacetikorun, 20 desetikorun, 14 pětikorun, 18 dvoukorun a 15 mincí s nominální hodnotou 1 koruna česká daly dohromady úctyhodnou sumu

18 091 korun českých,

kterými letos štědří Kurdějované přispěli k celostátní Tříkrálové sbírce Charity Česká republika. Výnos Tříkrálové sbírky je tradičně z největší části věnován na podporu lidí v nouzi na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, lidi se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a pro další jinak sociálně potřebné. Sbírka má předem jasně daná pravidla pro rozdělení výtěžku:

• 65 % vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Oblastní charita Břeclav chce letošní výtěžek použít na přímou pomoc potřebným, konkrétně domácí hospicovou péči: Mobilní hospic sv. Martina a podporu dobrovolných aktivit pro maminky s dětmi a seniory.
  • 15% bude použito na projekty diecézní (v našem případě brněnské) Charity,
  • 5 % na celostátní projekty,
  • 5% jde na režijní náklady sbírky.
  • 10 % výtěžku je každoročně určeno na podporu rozvojových projektů v zahraničí (na udržení zdrojů obživy a vzdělávání), případně jako rezerva pro okamžité použití v případě humanitárních katastrof (v roce 2015 byly použity ke zmírnění následků zemětřesení v Nepálu, Pákistánu a Afghánistánu).

Děkujeme všem za vlídné přijetí a štědrost!

K + M +B

22. 11. Cecílie