Úvodní stránka > Aktuality > Pozvání do Divadla Boleradice

Datum ukončení:
3.5.2015

Vážení přátelé a diváci Divadla Boleradice,

první víkend v květnu patří v Boleradicích už tradičně krajské divadelní přehlídce Jarní Sešlost - ta letošní je v pořadí už devátá. Na boleradickém jevišti od roku 2007 uvedly svá představení desítky souborů - viděli jsme nejrůznější divadelní žánry: od komedií, přes pohádky, až po muzikál. I ta letošní přehlídka má ambice nabídnout divákům to nejlepší, co se v této divadelní sezóně na amatérských jevištích urodilo. Slavnostní fanfáry zahájí přehlídku ve čtvrtek 30. dubna a poslední opona se uzavře v neděli 3. května odpoledne.

První představení přiveze soubor Prkno z Veverské Bítýšky ve čtvrtek 30. dubna dopoledne – pohádku pro děti O čertovi, který škodil hlavně kominíkům. Tentýž den večer pro dospělé diváky je v programu akční konverzační komedie S hlavou v oblacích, ze které by se i Jamesi Bondovi tajil dech. Tři letušky a jeden pilot se rozhodnou vyřešit své finanční potíže malou jednorázovou brigádkou - bombovým útokem  na soukromé letadlo jim neznámého zbohatlíka. Uvede ji soubor Amadis z Brna v režii Jany Štěpánové z Kroměříže.

První májový večer bude patřit „klasice“ Ořechovského divadla: Jak Švédové L.P. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo. Tato rozverná komedie o marném dobývání Brna švédskými vojsky za třicetileté války nám konečně osvětlí, jak to bylo ve skutečnosti (dle autora scénáře Vlastimila Pešky).

Na sobotu jsme pozvali krajanský divadelní spolek Vomladina z Vídně. Přiveze opravdovou lahůdku: Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. Klasickou renesanční komedii o věčném milostném střetu ženského s mužským a mužského s ženským připravili v režii Zdeňka Homolky a v hlavních rolích uvidíte Zbyňka Hádera s Kateřinou Andrejsovou. Slavný dramatik svým mistrovským perem zachytil všechny podoby lásky i sváru mezi mužem a ženou. Na rezervaci už zbývají poslední místečka proto neváhejte.

Finále přehlídky - neděle, bude patřit domácímu boleradickému souboru a jeho nastudování dramatu Divá Bára v režii Aleny Chalupové. Představení je již beznadějně vyprodané a pro vás, na které se nedostalo volné místo v hledišti, mám ujištění, že ji uvedeme opět v několika reprízách v podzimním programu.

Vstupenky na všechna představení si můžete rezervovat na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz, na e-mailu rezervace@boleradice-divadlo.cz nebo na tel.  723 666 153. Pokladna divadla je otevřena  každou středu a pátek od 18. do 19. hod. a vždy půl hodiny před představením.

Budeme se těšit na setkání v Divadle Boleradice

program zde