Úvodní stránka > Akce z okolí

3D film Oceány: Naše modrá planeta

Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. První zastávkou této pozoruhodné expedice budou korálové útesy, kde se setkáte s fascinujícími mořskými živočichy. Například s geniální malou rybou zvanou mník bělolemý a jejím důmyslným způsobem otevírání mušlí. Zaměřte se také na vychytralou chobotnici, která se před nebezpečnými dravci schovává do brnění ze skořápek a ulit. Při výzkumné výpravě narazíte i na delfíny, jak si svou kůži čistí o mořské rostliny, nebo na roztomilé mořské vydry unášené vlnami. Budete svědky nelítostného útoku na hejno sardinek, na kterých si v jeden okamžik pochutnávají delfíni, rejnoci i mořští ptáci. Na závěr expedice se vypravíte na severní pól za tuleni, kteří se před ledními medvědy ukrývají na přeplněných ledových krách. Procestujte oceány ve 3D a užijte si mimořádné objevy. Díky čtyřicetiminutovému dokumentu z produkce BBC odhalíte velkolepý svět pod vlnami. Film do češtiny namluvila herečka Jitka Ježková.

Letní otevřené sklepy Hustopeče

Na všechny milovníky vína čeká po celou dobu letních prázdnin již 10. ročník otevřených sklepů. Užijte si léto se skleničkou dobrého vína v ruce a projděte si sklepy hustopečských vinařů. Otevřené jsou po celý červenec a srpen a první víkend v září ve vinařských uličkách Na Hradbách a Vinařská. Každý den budou otevřeny vždy dva sklepy od 18.00 do 21.00 hodin (dle dohody i déle). U skupin (více jak 20 osob) je nutná telefonická domluva.

18. 7. Drahomíra

Zítra: Čeněk